Binnenkort is het de 10de editie [CIS] cyber en informatieveiligheid dag - georganiseerd voor de community van Vlaamse lokale besturen! Deze dag wil meer zijn dan een klassieke studiedag over compliance, technische maatregelen of regelgeving. In een wereld waarin lokale besturen steeds sterker afhankelijk worden van digitale ecosystemen, cloudplatformen, data-uitwisseling en artificiële intelligentie, volstaat het niet langer om enkel “NIS2-compliant” te zijn.
Thema van deze editie = Beyond Compliance - From NIS2 to Digital Resilience - wij gaan verder!
🗲 Versterk je cyberweerbaarheid.
🗲 Bescherm jouw organisatie en burgergegevens beter dan ooit tevoren.
KEYNOTE in de kijker.
Europese digitale soevereiniteit ... en de vele waardevolle synergiën.
Hans Graux | Voorzitter Vlaamse Toezichtcommissie (VTC)
Deze keynote zal ingaan op de intersectie tussen de AVG en de groeiende informatieveiligheidsverplichtingen uit o.a. de NIS2 richtlijn, de CRA en de AI Act.
De bundel verplichtingen lijkt daardoor voor veel stakeholders wel erg groot en complex te worden, maar er zijn ook synergiën.
De experts van VTC willen ingaan op de verwachtingen als toezichthouder over het gebruik van veiligheidsnormen en veiligheidscertificatie als middel om AVG-compliance te ondersteunen, en ook de link leggen met digitale soevereiniteit in de cloud en artificiële intelligentie.
-/-
ALLE stemmen aanwezig in Mechelen.
• Veerle Peeters | Founder & Strategic Partner | CybHERstrong
HACKED Streamz - episode Herentals
• AXSGuard + ESET + Fortinet + Fox & Fish + CIVIOS bv + CEVI + CAPYX + Remmicom + IT1 & SecTeer.
• Vlaams Centrum voor Digitale Veiligheid (VCDV)
• Agentschap Binnenlands Bestuur (ABB)
• Vlaamse Toezichtcommissie (VTC)
• Data Protection Institute
• V-ICT-OR vzw
• en natuurlijk vooral de vele experts uit de lokale besturen
WELKOM op deze goedgevulde dag - donderdag 1 oktober 2026 te Lamot Mechelen - bestaande uit plenaire sessies + lunch + beursvloer + breakout tracks en netwerk receptie.
Mis deze inspiratievolle dag niet en schrijf u 👉 KLIK HIER vast in!